Co to jest REGENERA ACTIVIA? Jest to nowoczesny system do autoprzeszczepu komórek skóry, który jest najnowszym osiągnieciem medycyny regeneracyjnej ostatnich …
Jest to nowoczesny system do autoprzeszczepu komórek skóry, który jest najnowszym osiągnieciem medycyny regeneracyjnej ostatnich lat. Technika ta jest oparta ma badaniach klinicznych wykazujących wysoką koncentrację uzyskanych komórek stałych. Poprzez skalibrowany proces mechaniczny, oraz
filtrację jesteśmy w stanie uzyskać wysoką koncentrację komórek progenitorowych i innych elementów prekursorowych w tym komórek macierzystych. System REGENEREA ACTIVIA został stworzony do
uzyskania zawiesiny komórek zdolnej do regeneracji tkanek.
Zabieg przeznaczony jest dla mężczyzn i kobiet z problemem łysienia androgenowego. Łysienie androgenowe jest to najczęstsza przyczyna utraty włosów i występuje u 70% mężczyzn i 40% kobiet w pewnym okresie ich życia.
U mężczyzn zwykle występuje recesja linii włosów na skroniach (zakola) i łysina na wierzchołku, u kobiet objawia się w postaci rozproszonego przerzedzenia na szczycie głowy. U mężczyzn często prowadzi do całkowitego wyłysienia. U kobiet raczej nigdy nie dochodzi do wyłysienia.
Androgenowe łysienie dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Związane jest z brakiem równowagi hormonalnej oraz zwiększoną wrażliwością mieszków włosów na działanie dihydrotestosteronu. To przyczyna łysienia u około 95% mężczyzn. Męskie łysienie androgenowe ma podłoże genetyczne i jest dziedziczne. Może mieć również związek z nadmiernym napięciem skóry głowy. Pierwszymi objawami, które mogą świadczyć o wystąpieniu zaburzenia są powstające zakola oraz cofnięta linia włosów spowodowana nadmiernym ubytkiem owłosienia w tych okolicach. To właśnie w okolicach czołowej i ciemieniowej części głowy włosy są najbardziej wrażliwe na DHT. Androgen uszkadza mieszki włosów, zatrzymując ich wzrost i prowadzi do wypadania. Niepokojącym symptomem jest także nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy. Łysienie androgenowe występuje u ponad połowy mężczyzn po 50. roku życia, jednak jego pierwsze symptomy zobaczyć można wiele lat wcześniej. Już w młodzieńczym okresie można zauważyć ubytek włosów na skroniach i cofanie się linii włosów. Kobiety narażone są najbardziej na łysienie hormonalne w wyniku zaburzeń gospodarki hormonalnej.
Łysienie androgenowe stwierdza lekarz lub trycholog po wywiadzie z pacjentem oraz badaniach. Trycholog analizuje objawy zauważone przez pacjenta, a także historie jego rodziny. Oprócz tego niezbędne jest wykonanie biopsji skóry głowy, a także badań laboratoryjnych takich jak analiza stężenia testosteronu oraz hormonów tarczycy. Po potwierdzeniu diagnozy, najlepsze efekty leczenia łysienie androgenowego daje kompleksowa kuracja pod opieką lekarza. W leczeniu stosuje się terapię miejscową oraz ogólną. Stosowane w kuracji miejscowej są preparaty stymulujące włosy do wzrostu. Lekiem często stosowanym w leczeniu androgenowego łysienia jest minoksydol, który rozszerza naczynia mieszków włosowych i pobudza proces mitozy komórek. W leczeniu stosowana jest również witamina E, a także bardziej inwazyjne zabiegi, włączając w to chirurgiczny przeszczep włosów. Alternatywą są zabiegi naturalne, takie jak REGENERA ACTIVIA, które pobudzają włosy do wzrostu i przywracają ich dobrą kondycję.
Łysienie androgenowe spowodowane działaniem męskich hormonów płciowych oraz nazywane często męskim typem łysienia, to jednocześnie najczęściej występująca przyczyna nadmiernego wypadania włosów u kobiet. Choroba najczęściej rozwija się niepostrzeżenie, w sposób mniej zauważalny niż u mężczyzn. Męskie łysienie związane jest z widocznie cofającą się linią włosów. U kobiet ubytek widoczny jest na czubku głowy, przy skroniach. Niepokojącym sygnałem może być również szersza, bardziej widoczna linia przedziałku. W wyniku nadmiaru hormonów włosy stają się cieńsze, tracą pigmentacje, stają się słabsze i łamliwe, a następnie wypadają. Pozostawione bez leczenia łysienie androgenowe prowadzi do powstania łysych plam i wyraźnego przerzedzenia włosów. W przeciwieństwie do objawów łysienia androgenowego u mężczyzn, u kobiet przypadłość ta nie prowadzi do całkowitej utraty włosów. Znaczne przerzedzenia czupryny ma jednak nie tylko negatywny wpływ na damską urodę. Ubytek włosów może być również oznaką poważnej choroby, dlatego niezbędna jest dokładna diagnostyka. Żeńskie łysienie androgenowe związane jest z nadmiarem męskich hormonów płciowych, takich jak testosteron czy dihydrotestosteron. DHT uszkadza mieszki włosowe i niszczy je od wewnątrz. Produkowane przez nadnercza androgeny to element zdrowej gospodarki hormonalnej. Ich nadmiar może być jednak oznaką zaburzeń w kobiecym organizmie takich jak nowotwory, zespół policystycznych jajników czy nadczynność kory nadnerczy. Może być również wynikiem zaburzeń hormonalnych w okresie ciąży, po menopauzie, spowodowanej tabletkami antykoncepcyjnymi czy genetycznymi uwarunkowaniami. Leczenie androgenowego łysienia damskiego związane jest bezpośrednio z przyczyną jego występowania. Oprócz środków prowadzących do uzyskania równowagi gospodarki hormonalnej kobiet polecane są zabiegi pobudzające wzrost włosów.
Zakola na skroniach oraz cofnięta linia fryzury to jedne z najszybciej zauważalnych symptomów łysienia u mężczyzn, którego przyczyną jest najczęściej działanie hormonów. Zachwiana równowaga hormonalna, skutkująca nadmiarem androgenów, a także genetycznie uwarunkowana nadmierna wrażliwość mieszków włosowych na działanie dihydrotestosteronu to główne przyczyny łysienia androgenowego u mężczyzn. Pochodna testosteronu stopniowo uszkadza mieszki włosowe. Rosnące włosy są coraz krótsze i osłabione, ostatecznie zanikając zupełnie. Na działanie DHT najbardziej podatne są mieszki włosowe z części ciemieniowej oraz czołowej, dlatego w tych miejscach ich ubytek następuje jako pierwszy. Łysienie androgenowe występuje najczęściej po 50. roku życia, jednak jego pierwsze oznaki widoczne mogą być już w młodym wieku. Niepokojącym sygnałem mogącym świadczyć o wystąpieniu przypadłości jest nadmierne przetłuszczanie skóry głowy. Niezależnie od wieku, w którym pojawiły się pierwsze symptomy choroby, ważne jest szybka reakcja, która pozwoli przywrócić dobrą kondycję włosów oraz zapobiec ich całkowitej utracie. Leczenie łysienia androgenowego oraz będących ich następstwem zakoli powinno odbywać się pod opieką lekarza. Kompleksowa terapia, łącząca kuracje medykamentami oraz nowoczesnymi, naturalnymi zabiegami stymulującymi wzrost włosów zapewni najlepszą skuteczność działania.
Zabieg Regenera Activa polega na mikroprze szczepie komórek progenitorowych skóry i podaniu go temu samemu pacjentowi w okolice mieszków włosowych, aby pobudzić ich wzrost i przywrócić im odpowiednią kondycję. Po podaniu znieczulenia miejscowego, z okolicy karku, na linii włosów, pobiera się zwykle trzy niewielkie biopsje skóry o średnicy 2,5 mmm. Jest to obszar, który jest najmniej podatny na łysienie androgenowe. Następnie, za pomocą specjalnego urządzenia pobrane od pacjenta wycinki poddane są mechanicznej obróbce i filtracji, dzięki czemu odzyskujemy komórki, które mają zdolności regeneracyjne. Tak przygotowaną zawiesinę wstrzykuje się w skórę głowy pacjenta w okolice mieszków włosowych, aby zainicjować procesy naprawcze.
Zabieg REGENERA ACTIVA wykonuje się tylko raz w pojedynczej sesji. Nie ma konieczności wykonywania tego zabiegu w serii. Zabieg można powtórzyć po 2-3 latach, aby zapobiec dalszej utracie włosów o postępom łysienia typu androgenowego.
Cena zabiegu REGENERA ACTIVA | 5500 zł |