NOWY ROK A RAZEM Z NIM SPECJALNIE DLA WAS NOWA FANTASTYCZNA OFERTA SPECJALNA!
NOWY ROK A RAZEM Z NIM SPECJALNIE DLA WAS NOWA FANTASTYCZNA OFERTA SPECJALNA!
Raz w miesiącu dla Naszych Pacjentów mamy przygotowaną specjalną ofertę dotyczącą toksyny botulinowej w bardzo atrakcyjnej cenie.
Jest to szybki test do wykrywania antygenu COVID-19 z wymazu z jamy nosowo-gardłowej‼
Mezoterapia igłowa to zabieg cieszący się dużą popularnością wśród pacjentów. Nic w tym dziwnego, jest to bardzo skuteczny zabieg, a jego efekty zauważamy w krótkim czasie po zabiegu. Najczęściej do zabiegu mezoterapii używa się gotowych preparatów z konkretnymi substancjami aktywnymi. Do głównych składników takich preparatów należą: kwas hialuronowy, witaminy, sole mineralne, peptydy. Co jednak w sytuacji, kiedy pacjentka zgłasza nam, że jest uczulona na jeden ze składników preparatu, np. witaminę C?
W ostatnim czasie bardzo głośno zrobiło się o osoczu bogatopłytkowym. Jest to jeden z częściej wykonywanych zabiegów w gabinetach. Również na kongresach medycyny estetycznej i dermatologii jest to jeden z najczęściej poruszanych tematów. Czym więc jest owe osocze bogatopłytkowe? Jest to autologiczny, czyli pobrany z organizmu pacjenta, w tym przypadku z krwi, materiał, który następnie po odpowiednim przygotowaniu podaje się pacjentowi w postaci mezoterapii na wybrane okolice. Najważniejszym, z punktu widzenia zabiegu, elementem morfotycznym krwi są trombocyty, czyli płytki krwi. Magazynują one czynniki wzrostu – to właśnie im zawdzięczamy efekty zabiegu. Ich zadaniem jest=&1=&stymulacja procesów naprawczych i regeneracyjnych=&1=&w tkankach. Osocze bogatopłytkowe jest, więc naturalnym stymulatorem zapewniającym naprawdę rewelacyjne efekty pobudzenia skóry do regeneracji.
Pacjenci często zauważają dużą rozbieżność w cenach osocza bogatopłytkowego w różnych gabinetach. Można to jednak w bardzo prosty sposób wytłumaczyć i zweryfikować. Kluczowym elementem podczas tego zabiegu wpływającym na jego skuteczność jest zestaw, do którego pobierana jest krew.
Podczas tradycyjnego osocza w granicach 300 zł, niestety bardzo często używa się probówek niesterylnych i nieposiadających certyfikatów zezwalających na ponowne wprowadzenie preparatu do organizmu człowieka. Możemy wówczas przypuszczać, że wykonany zabieg będzie mało skuteczny, a co więcej może wiązać się z ryzykiem zakażenia.
W naszym gabinecie używamy najnowocześniejszego Komputerowego Separatora Komórkowego Magellan PRP System. Jednorazowe zestawy zabiegowe są bardzo drogie, stąd też wynika stosunkowo wysoka cena zabiegu. Ale dzięki temu uzyskujemy znacząco lepsze efekty. Mocne zagęszczenie uzyskiwanego preparatu wpływa na częstotliwość zabiegu. Efekty zabiegu z wykorzystaniem systemu Magellan utrzymują się od 8 do 12 miesięcy, co oznacza, że wykonujemy jeden zabieg w ciągu roku.
Dla porównania przy klasycznym osoczu wirówkowym zabieg taki należy wykonać w serii minimum 3 zabiegów, co 2-3 tygodnie. Zatem jeśli porównamy cenę jednego zabiegu osocza Magellan z trzema zabiegami tradycyjnego osocza, które wcale bogatopłytkowe nie jest uzyskamy podobną kwotę. I tutaj pojawia się kolejna różnica, nigdy 3 czy nawet 4 zabiegi osoczem ubogopłytkowym, bo tak możemy nazwać tradycyjne osocze, nie przyniesie takich efektów jak jeden zabieg osoczem o naprawdę wysokiej koncentracji płytek krwi, które bardzo silnie pobudzi komórki do regeneracji.
Ponadto separator Magellan zapewnia podwójne odwirowywanie oraz jego odpowiednią siłę, aby zapobiec uszkodzeniu płytek, co wpływa na jeszcze wyższą jakość uzyskanego preparatu, który następnie podawany jest pacjentowi.
Zabieg osocza bogatopłytkowego z wykorzystaniem separatora Magellan jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Po pierwsze używamy sterylnych i certyfikowanych setów zabiegowych przeznaczonych wyłącznie dla jednego pacjenta. Po drugie preparat uzyskany podczas zabiegu jest całkowicie autologicznym preparatem pozyskanym bezpośrednio od pacjenta, dzięki czemu nie wywołuje reakcji immunologicznej oraz nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej. Ponadto podczas użycia komputerowego systemu separującego proces jest całkowicie zautomatyzowany, przez co eliminujemy do zera wpływ czynnika ludzkiego.
Na początku zabiegu od pacjenta pobiera się krew, która następnie trafia do separatora. Proces odwirowywania trwa około 15 minut. W tym czasie pacjenta znieczulany jest kremem z lidokainą. Po zakończonym cyklu pracy separatora uzyskujemy w strzykawce gotowe osocze, które podawane jest bezpośrednio pacjentowi na wybrany obszar zabiegowy. W międzyczasie od pacjenta może zostać pobrana kolejna porcja krwi i włączony kolejny system odwirowywania, aby uzyskać jak najwięcej gotowego preparatu do podania na różne partie ciała.
Nie ma granicy wiekowej podczas kwalifikacji pacjentów do zabiegu osocza bogatopłytkowego. Mogą go wykonywać zarówno młode osoby w celu prewencji przeciwstarzeniowej oraz osoby w kwiecie wieku, w celu rewitalizacji skóry i niwelacji konkretnych problemów. Zabieg z powodzeniem może być wykonywany na twarz, szyję, dekolt, dłonie oraz owłosioną skórę głowy.
Pacjent, który został zakwalifikowane do zabiegu nie musi specjalnie się do niego przygotowywać. Najważniejsze, aby był zdrowy i nie przyjmował żadnych leków przeciwzapalnych lub przeciwgorączkowych. Jedyną rzeczą, na którą należałoby zwrócić uwagę jest intensywne nawodnienie organizmu. Przed zabiegiem zalecamy pacjentom już na dwa dni przed jego wykonaniem przyjmować minimum 3 litry wody dziennie. Służyć ma to rozrzedzeniu krwi, przez co jej pobranie podczas procedury zabiegowej będzie znacznie łatwiejsze i mniej stresujące.
Po zabiegu postępowanie jest bardzo podobne jak w przypadku klasycznej mezoterapii. Mogą pojawić się siniaczki, wtedy oczywiście używamy żelu z arniką. Bardzo ważne jest jednak, aby bezpośrednio po zabiegu nie przyjmować NLPZ tzn. niesteroidowych leków przeciwzapalnych, które każdy z nas z pewnością ma w apteczce. Jeśli pojawi się ostry ból i konieczność przyjęcia leku przeciwbólowego prosimy wziąć lek niemający działania przeciwzapalnego np. Apap.
Zabieg osocza bogatopłytkowego nie jest w żaden sposób uzależniony od pory roku. Można go spokojnie wykonywać zarówno zimą, wiosną, latem i jesienią. Przy czym oczywiście wiosną i latem należy bardziej rygorystycznie podejść do kwestii ochrony przeciwsłonecznej, którą i tak rekomendujemy naszym pacjentom na co dzień.
Nowoczesna technologia Endermologie LPG oprócz możliwości redukcji tkanki tłuszczowej i ujędrnienia skóry swoje zastosowanie znajduje w kuracjach przed i pooperacyjnych.
Wraz z upływem lat nasza twarz traci swój pierwotny, naturalny owal. Tkanka tłuszczowa przemieszcza się w dół, w niektórych partiach twarzy zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej podskórnej i tkanki kostnej. Policzki zmniejszają się, wydają się być zapadnięte. W efekcie tych zmian nasza twarz zaczyna wyglądać na bardziej zmęczoną, przybiera kwadratowy kształt.
Z problemem kwadratowej twarzy zmagają się także osoby młode, które z natury mają twarz okrągłą o mało wyraźnych rysach.
Wyszczuplenie i zmiana rysów twarzy bez udziału skalpela jest jak najbardziej możliwe. Takie zabiegi poprzedzone są szczegółową konsultacją lekarską i omówieniem planu zabiegów.
Efekty zabiegów medycyny estetycznej zazwyczaj, (bo na wyszczuplenie mięśni żwaczy musimy trochę poczekać), widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Sama rekonwalescencja po zabiegu ogranicza się do kilku godzin, czasem jednak może to być maksymalnie 4 dni. W przypadku tych zabiegów nie trzeba rezygnować z pracy, ani brać urlopu.
Warto podkreślić, że zabiegi wyszczuplenia twarzy w większości są całkowicie bezbolesne, wymagają jedynie znieczulenia miejscowego przy pomocy maści znieczulającej.
Medycyna estetyczna daje wiele możliwości i sposobów aby przede wszystkim dłużej zachować zdrowy i młody wygląd.
Podstawą zabiegów jest solidna konsultacja i analiza wykonana przez lekarza medycyny estetycznej oraz odpowiedni plan zabiegów. Wyszczuplenie twarzy za pomocą zabiegów medycyny estetycznej to oprócz znakomitych efektów, również duże bezpieczeństwo.
HIFU to zabieg pozornie bezinwazyjny, gdyż działa na poziomie skóry właściwej lub w jeszcze głębszych partiach, nie narusza ciągłości naskórka, ani nie działa na tym poziomie, nie widzimy na poziomie naskórka poparzeń, krwawienia, czy obrzęku. Energia kumuluje się punktowo w głębszych partiach, czego podczas wykonywanego zabiegu nie widzimy, w głębokich partiach dochodzi do uszkodzenia, a więc jest to z tego punktu widzenia zabieg inwazyjny.
Hifu jest zabiegiem przede wszystkim liftingującym, przy bardzo cienkiej skórze nie wpływa na jakość ujędrnienia skóry, a to dlatego , ponieważ głowice w urządzeniu działają na poziomie 1,5- 2 mm czyli są to za wysokie wartości dla cienkiej skóry okolicy powiek dolnych, okolicy wokół oka, czy u niektórych na zbyt cienkiej skórze czoła. W tych okolicach gdy grubość skóry mamy ok 1mm a działamy głowicą 1,5mm- bo takie najmniejsze mamy na rynku, to wówczas doprowadzimy do rozpuszczenia jedynie niewielkiej warstwy tłuszczu który się znajduje pod skórą, głębiej znajduje się tam warstwa mięśniowa.
Ogólnie grubość skóry waha się od 0,5 mm dla skóry powiek do 4-5 mm dla skóry pięt czy dłoni. Czyli do ujędrnienia skóry wokół oka będą bardziej skuteczniejsze zabiegi jak laser frakcyjny, czy niezawodny dermapen którym śmiało możemy ujędrnić ruchomą powiekę dolną i górną.
Owszem HIFU będzie miał zastosowanie w skórze czoła czy wokół oczu ale tylko u pacjentów z bardzo grubą skórą, zdecydowanie w tej okolicy mogę polecić ten zabieg panom z grubą skórą, którzy nie lubią dermapena czy frakcyjnego lasera.
Ponadto HIFU działa punktowo i powinien być wykonany rzetelnie, czyli punkt przy punkcie, dlatego są to zabiegi czasochłonne. Jeżeli osoba wykonująca zrobi nam ten zabieg bardzo szybko, tzn. zbyt mało będzie punktowych uszkodzeń skóry właściwej, wówczas możemy nie zauważyć efektu.
Ważne jest aby zabieg HIFU był przeprowadzony starannie. Zdecydowanie polecam ten zabieg szczególnie na poprawę owalu twarzy oraz polecam na skórę okolicy kolan, gdzie z wiekiem skóra w tej okolicy staje się wiotka, pozbawiona kolagenu. Najlepsze efekty są wówczas , gdy wykonujemy ten zabieg dwa razy w roku.
Reasumując nie dla każdego pacjenta jest ten zabieg, ważne jest odpowiednio zakwalifikować pacjenta do tego zabiegu, aby przyniósł mu jak najlepszy efekt.
Zdarzają się przypadki, gdy prawidłowe funkcjonowanie narządów płciowych jest zaburzone. Może to być wrodzona przypadłość, ale także nabyta. Kobiety po porodzie często zmagają się z dolegliwościami, które mogą wpływać na jakość życia seksualnego, poczucie własnej wartości, ale także dyskomfort, jaki utrudnia codzienne funkcjonowanie. Wiele pacjentek boryka się także z problemem nietrzymania moczu, suchością pochwy lub mają bolesne blizny po porodzie. Rozwiązaniem tych problemów zajmuje się ginekologia estetyczna. Przed i po zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarza, choć niektóre z nich, jak powiększanie warg sromowych, jest na tyle nieinwazyjnym i bezbolesnym zabiegiem, że nie wymaga rekonwalescencji. Niemal od razu można wrócić do codziennego funkcjonowania.
Podczas szczegółowego wywiadu lekarz może wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Wśród powodów, kiedy nie można ich przeprowadzić znajdują się ciąża, stany zapalne i infekcje okolic intymnych. W zależności od stopnia zaawansowania dolegliwości oraz charakteru danej przypadłości, zabiegi wykonywane są na różnorodne sposoby. Najczęściej jest to nieinwazyjna ingerencja w organizm, która jest niemalże bezbolesna. W profesjonalnych gabinetach można znaleźć galerię pokazującą efekty zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej – zdjęcia przykładowe przedstawiają rezultaty poszczególnych usług.
Najczęściej zadawane pytanie w kontekście ginekologii estetycznej brzmi: ile kosztuje zabieg? Proponowane przez nas użycie kwasu hialuronowego to koszt 2400 zł, jednak jego ostateczna wysokość zależna jest od stopnia zaawansowania problemu czy konkretnej przypadłości. Dlatego zachęcamy do kontaktu, jak
i zapoznania się z innymi zabiegami w ofercie.
Specjaliści wychodzą na przeciw osobom marzącym o pięknych, pełnych ustach oferując ich powiększenie, odmłodzenie czy nawet korektę symetrii. Na czym polega zabieg powiększania ust? Jak się do niego przygotować? Czy istnieją alternatywy do kwasu hialuronowego?
Preparaty przeznaczone do ust różnią się od pozostałych preparatów gęstością. Charakteryzuje je duża elastyczność, reologiczność, spójność oraz plastyczność. Inne preparaty stosujemy np. do volumetrii. Te preparaty muszą być gęste, spoiste a czasem twarde. Preparaty, które maja przeznaczenie do stosowania w okolicy oka czy szyi powinny być bardzo delikatne.
Zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem bezpiecznym a efekt zabiegu jest natychmiastowy. Utrzymuje się on niestety krócej. Powiększenie ust własnym tłuszczem nie daje tak szybkich, natychmiastowych efektów, jest to zabieg ”agresywny”. Przy zabiegu wykonuje się miejscowe znieczulenie, następnie pobiera tkankę i odwirowuje tłuszcz. Należy wykonać dwa zabiegi (2 podania) w odstępach od 3 do 6 miesięcy. Przy zabiegu powiększania ust własnym tłuszczem istnieje większe ryzyko wystąpienia krwiaka oraz należy liczyć się z dłuższym okresem rekonwalescencji.
Bardzo lubię ten zabieg zwłaszcza u pań dojrzałych, których usta uległy zanikowi. Po tym zabiegu twarz nabiera blasku i energii. To na pewno uszczęśliwia kobiety.
Z wiekiem usta ulegają zanikowi i są mniej jędrne. Kwas hialuronowy to idealny preparat, który pozwala uzyskać pierwotny wygląd, pełnych, świetlistych i jędrnych ust. Jest to zabieg bezpieczny, daje pełen naturalny efekt poprawy jędrności ust. Podczas zabiegu oprócz odzyskania pierwotnej wielkości , czy też powiększenia ust, możemy poprawić symetrię ust , jak i również „unieść” kąciki ust, które z wiekiem zaczynają opadać.
Preparaty z gamy Neauvia, to organiczne kwasy, które powstają na drodze fermentacji Bacillus subtilis. W swojej technologii oraz budowie cząsteczki wykorzystują polimer etylenowy czyli tzw. PEG. Technologia ta dla pacjenta daje komfort po wstrzyknięciu, naturalny wygląd i bardzo dużą plastyczność oraz spójność, co daje bardzo naturalny wygląd.
Żeby uniknąć efektu tzw.”glonojada” czyli przesadzonego efektu powiększonych ust, który nie pasuje do twarzy, ważny jest dobór odpowiedniego preparatu do powiększania ust. Firmy często w swoich ofertach mają kilka różnych preparatów przeznaczonych do tego celu. Gama produktów Neauvia zawiera preparaty Lips, Rheology i Flux, które mają swoje zastosowanie w wypełnianiu ust. Różnica pomiędzy nimi polega na gęstości.
Oprócz doboru odpowiedniego preparatu ma znaczenie również technika jaką będzie wykonywany zabieg, precyzja i sprawność manualna lekarza.
Należy się zastanowić jakiego pacjenta mamy. Czy jest to młoda osoba i chcemy efekt powiększenia? A może tylko nawilżenia? Czy jest to dojrzała kobieta z zupełnym zanikiem czerwieni wargowej i z opadniętymi kącikami ust? Oceniamy jaki pacjent posiada kształt ust, czy chcemy tylko wypełnić czerwień wargową , czy również poprawić kontur, to wszystko w doborze odpowiedniego preparatu ma ogromne znaczenie.Usta powinny wyglądać naturalnie, oprócz doboru odpowiedniego preparatu ma znaczenie również technika jaką będzie wykonywany zabieg, precyzja i sprawność manualna lekarza.
Od pacjenta muszę uzyskać odpowiedz jakiego efektu oczekuje, to bardzo ważne bo w tej kwestii musi być spójność.
Często panie mają lęk, że ich usta będą za duże, w moim gabinecie stawiam na to aby dać poczucie bezpieczeństwa pod każdym względem :
1. dokładna informacja jak będą wyglądały po zabiegu, kiedy zobaczą właściwy efekt końcowy,
2. zabieg musi być bezbolesny,
3. kontrola nad tym co robię- w trakcie zabiegu po każdym etapie wypełniania podaję lusterko aby panie same decydowały czy wielkość i kształt ust im odpowiada.
Jeżeli mam do czynienia z panią, która chce zdecydowanie większe usta albo pani z wąskimi ustami lub dużym zanikiem czerwieni wargowej i wiem, że będzie trzeba popracować nad tymi ustami a 1 ampułka będzie za mało, wówczas wolę podać 1 ampułkę, odczekać minimum miesiąc a potem podać kolejną ampułkę. Dlaczego tak robię? przez ten minimum miesiąc kwas hialuronowy zwiąże wodę i wypełni usta. Po zabiegu panie jeszcze mają zadanie masować usta we wskazany przeze mnie sposób, usta nabierają wtedy lepszego kształtu, stają się pełniejsze. Dopiero wtedy są gotowe na podanie kolejnego wypełnienia.
Każdą pacjentkę znieczulam kremem znieczulającym. Jeśli po tym znieczuleniu pacjentka odczuwa dalej ból znieczulam przewodowo- ten zabieg nie powinien kojarzyć się z żadnym bólem. Jeśli chodzi o znieczulenie, prawie połowa pacjentek jest w moim gabinecie znieczulana przewodowo- czyli potocznie stomatologicznie. Na rynku są preparaty do ust ze znieczuleniem, natomiast nie wyobrażam sobie podania tego preparatu bez uprzedniego znieczulenia kremem, sama bym takiego zabiegu nie chciała mieć wykonanego na moich ustach.Znieczulenie zawarte w preparacie niweluje w pewnym stopniu odczucia bólowe ale według mnie nie można podać takiego preparatu bez uprzedniego znieczulenia np. kremem.
Sam zabieg powiększania ust trwa ok. 10 min. Należy jednak pamiętać, że czas ten wydłuża nam znieczulenie- około 30 min warto mieć krem znieczulający na ustach. Po zabiegu wykonywany jest masaż ust. Pacjentkom po zabiegu nie wolno przyjmować ciepłych pokarmów i napojów. U pacjentek ze skłonnościami do występowania wirusa opryszczki stosuję profilaktykę przeciwwirusową.
Efekt zabiegu utrzymuje się od roku do 1,5 roku. Cena zabiegu w moim gabinecie kształtuje się od 800-1100zł , znieczulenie oczywiście wliczone jest w cenę.
Zapraszamy do regularnego odwiedzania bloga – dzięki temu będziesz na bieżąco z nowościami z życia naszego gabinetu, świata medycyny estetycznej i wszystkich trendów z nim związanych.
Dr Butowska jest autorką licznych publikacji do magazynów ,,Wysokie obcasy” oraz ,,Live&Travel ”.Stale, konsekwentnie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe i umiejętności praktyczne, uczestnicząc w licznych szkoleniach, warsztatach oraz kursach praktycznych organizowanych przez renomowane ośrodki szkoleniowe z zakresu medycyny estetycznej oraz holistycznej terapii AntiAging.
Anna Butowska jest lekarzem Medycyny Estetycznej. Dla „LIVE&TRAVEL” opowiada o tym, kiedy dbanie o piękno powinno wkraczać w sferę medyczną.
Dlaczego postanowiła Pani specjalizować się w medycynie estetycznej?
Zawsze byłam osobą wrażliwą na piękno. Interesowała mnie zawsze medycyna zabiegowa, czułam się w niej bardzo dobrze. Medycyna estetyczna jest medycyną zabiegową, tu trzeba mieć manualne zdolności, czuć się dobrze w wykonywanych zabiegach, mieć wyczucie estetyki, mieć wyobraźnię. Poza tym to dziedzina, która robi niesamowite postępy, wymaga ciągłego poszerzania swoich horyzontów, doszkalania, nadążania za nowymi technikami, które się pojawiają. Medycyna estetyczna jest spełnieniem tego, czego szukałam w zawodzie lekarza i muszę śmiało przyznać, że jest moją pasją!
Pani działania ingerują w wygląd zewnętrzny pacjenta. To dość duża odpowiedzialność.
W tej dziedzinie chodzi o to, aby wydobyć naturalne piękno z pacjenta, a ukryć, zniwelować wszelkie niedoskonałości, żeby każdy czul się dobrze w swojej skórze.
W tym zawodzie trzeba też potrafić dobrze słuchać, to bardzo ważny element. Tu trzeba słuchać i doradzać, a decyzja ma być pacjenta, nigdy nie należy narzucać mu zabiegów. To on ma czuć się dobrze.
Kiedy osoba dbająca o swój wygląd powinna zgłosić się do lekarza medycyny estetycznej, a w jakich przypadkach wystarczy kosmetyczka?
Tutaj trzeba zupełnie oddzielić te dwie dziedzin. Należałoby zatrzymać się nad definicją słowa „kosmetyka”, które pochodzi od greckiego kosmeo – zdobić, i kosmetike – sztuka upiększania. Tak więc zabiegi kosmetyczne mają za zadanie oczyszczać, pielęgnować, upiększać, a także przedłużać zabiegi wykonane w gabinecie medycyny estetycznej. Lekarz medycyny estetycznej i kosmetyczka to zgrany duet, zabiegi wykonane w tych gabinetach powinny pięknie się harmonizować, dlatego należałoby zaprzyjaźnić się zarówno z lekarzem medycyny estetycznej, jak i z kosmetologiem.
Do lekarza medycyny estetycznej powinna trafić osoba z problemami trądzikowymi albo przebarwieniami na skórze czy ktoś, kto pragnie poprawić niedoskonałości, takie jak asymetria twarzy czy krzywy nos. Trafiają się też pacjenci, którzy chcieliby wyleczyć się ze zgrzytania zębami, powiększyć sobie usta czy zadbać o kondycję skóry – przyczyn trafienia do lekarza medycyny estetycznej jest naprawdę całe mnóstwo. Do kosmetyczki natomiast idziemy, kiedy chcemy przedłużyć efekty uzyskane w gabinecie medycyny estetycznej oraz gdy chcemy ją oczyścić, wypielęgnować, wymasować, odświeżyć.
Zabiegi kosmetyczne są zabiegami powierzchownymi jeśli chodzi o głębokość skóry, zabiegi medycyny estetycznej są zabiegami głębokimi, a także leczniczymi.
Podsumowując, gdy naszej skórze nic nie dolega, jest w świetnej formie jeśli chodzi o napięcie i nawodnienie, możemy korzystać z zabiegów kosmetycznych. Natomiast jeśli skóra traci napięcie, jędrność, mówiąc potocznie zaczyna chorować, korzystamy z zabiegów medycyny estetycznej i zabiegów kosmetycznych.
Z jakimi problemami najczęściej zwracają się do Pani pacjenci?
W moim gabinecie goszczą pacjenci w rożnym wieku, granica w medycynie estetycznej nie istnieje. Przychodzą zarówno nastoletni pacjenci z problemami trądzikowymi, jak i pacjenci borykający się z upływem czasu, który jest nieubłagany. Tym, którzy chcą zatrzymać czas, proponuję wachlarz odpowiednio dobranych zabiegów, tu przede wszystkim stawiam na naturalność, tak, aby każdy czuł się dobrze w swoim ciele. Często przychodzą też do mnie bardzo młodzi ludzie z niską samooceną, którzy nie potrzebują żadnych zabiegów, wtedy poświęcam im czas i tłumaczę, że jeszcze nie pora na takie zabiegi.
W powietrzu odczuwamy zbliżającą się wielkimi krokami wiosnę a nasza skóra jest szara i mało ujędrniona. W wywiadzie dla LIVE&TRAVEL dr Anna Butowska podpowiada, jakie zabiegi możemy wykonać, aby efektywnie ujędrnić skórę.
Pani doktor, jakie zabiegi możemy wykonać w gabinecie medycyny estetycznej, aby ujędrnić skórę, spłycić drobne zmarszczki po którym już zauważymy znaczącą różnicę?